top of page

Akceleruj svoju kariéru v biotechnológiách: prečo sa oplatí získať podnikateľské zručnosti?

Program Lifbee Academy je navrhnutý tak, aby ťa naučil viac o tom, ako vytvárať a komercializovať nové produkty a služby v náročnom odvetví biotechnológií.


Vybrali sme pre teba niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí prihlásiť:

  1. Zaručene získať nové zručnosti: Lifbee Academy poskytuje účastníkom možnosť naučiť sa nové zručnosti a pochopiť základy podnikania v oblasti biotechnológií a biomedicíny. Týmto spôsobom môžu mladí vedci, inovátori a študenti rozvíjať svoje schopnosti a zlepšiť svoje šance na úspech v tejto oblasti.

  2. Sieťovanie a budovanie kontaktov: Program Lifbee Academy zahŕňa nabitý rozvrh plný workshopov a podujatí, ktoré umožňujú účastníkom stretnúť sa s ďalšími ambicióznymi mladými ľuďmi a odborníkmi v oblasti biotechnológií, biomedicíny, podnikania a inovácií. Toto sieťovanie a budovanie kontaktov môže byť nesmierne užitočné pre budúce podnikanie alebo kariéru v tejto oblasti.

  3. Praktická skúsenosť: Lifbee Academy ponúka účastníkom príležitosť pracovať na reálnych projektoch v oblasti biotechnológií, a tým získať praktickú skúsenosť v tejto oblasti. Toto môže byť veľmi cenné pre budúce podnikanie alebo kariéru v tomto odvetví.

  4. Začneš svoje vlastné podnikanie a staneš sa bioentrepreneurom! :) V rámci inkubačnej časti spoznáš tím odhodlaných ľudí z rôznych odborov a skúsenosťami, s ktorými vieš s našou pomocou rozbehnúť svoj vlastný projekt.Prednáška v Lifbee s Romanom Křižom, CEO biotech startupu BeneMeat

V minulom ročníku Lifbee Academy vznikli úžasné projekty, ako napríklad tím Haloplastics, ktorý prišiel s myšlienkou biotechnologickej produkcie vstupnej suroviny pre bioplasty. Plánujú vyvinúť technológiu, ktorá by umožnila konkurovať plastom nižšou cenou bioplastov. Z medtech projektov môžeme spomenúť tím Utumbo, ktorý sa zameriava na analýzu črevného mikrobiómu a jeho potenciál v prevencií mnohých ochorení.

Ak by si sa rád zapojil/a do podobných projektov a zároveň získal/a zručnosti v oblasti podnikania v biotechnológiách, program Lifbee Academy je presne pre teba! Program je predovšetkým určený pre študentov a mladých vedcov z oblastí Life Sciences, environmentálnej udržateľnosti a biotechnológií, alebo mladých podnikavcov a inovátorov, ktorí sa chcú naučiť, ako premeniť svoje inovatívne nápady na úspešné projekty a podniky.


Tím Haloplastics, ktorý získal 5000 eur na rozbeh svojho projektu

Rozvíjanie podnikateľských zručností v oblasti biotechnológií môže byť prospešné aj pre tých, ktorí neplánujú priamo podnikať. Ak máš záujem o prácu v oblasti biotechnológií alebo si študentom príbuznej oblasti, získanie týchto zručností ti môže pomôcť v tvojej budúcej kariére.

Znalosti a schopnosti v oblasti podnikania ti môžu pomôcť pri prezentácii a propagácii svojich projektov a nápadov, čo môže byť veľmi cenné v rôznych oblastiach, napríklad v oblasti výskumu alebo v oblasti verejného zdravia. Okrem toho, ti tieto zručnosti môžu pomôcť pri riešení rôznych problémov, s ktorými sa môžeš stretnúť v oblasti výskumu, startupov, riadenia projektov alebo ti pomôžu zorientovať sa v R&D inovačnom ekosystéme.


V rámci programu Lifbee Academy sa naučíš, ako premeniť svoje inovatívne nápady na úspešné projekty a podniky. Budeš mať možnosť získať cenné zručnosti v oblasti marketingu, financií, práva a podnikania a zároveň budeš pracovať na reálnych projektoch v oblasti biotechnológií. Ak chceš zlepšiť svoje zručnosti a získať cenné skúsenosti v tejto oblasti, program Lifbee Academy je pre teba tou správnou voľbou.

👉 A teraz pozor, tá najlepšia časť! V Lifbee Academy sa pripravujeme na novú sezónu. Otvorili sme aprílové prihlasovanie do 30. apríla! Nevynechaj túto jedinečnú príležitosť a prihlás sa hneď teraz na www.lifbee.com/prihlaska 🚀👨‍🚀


Na článku participoval aj Chat GPT 🚀תגובות


bottom of page