top of page

Robíme impact na vysokých školách!

Hlásime sa vám opäť po dvoch nabitých mesiacoch plných aktivít. V tomto blogu vám prinášame náhľad do toho, čo sa za posledné 2 mesiace u nás odohralo, a čo nás čaká v blízkej, ale aj trochu ďalekej budúcnosti.Foto: Ing. Daniel Banič

Priniesli sme tému príležitostí v biotechnológiách hneď na:

  • 5 konferenciách

  • zorganizovali sme 2 diskusie

  • prednášali sme na 4 vysokých školách na Slovensku a v Česku

  • pripravili sme odborné prednášky pre slovenských a rakúskych PhD. študentov

  • zorganizovali sme stretnutie nových a starých absolventov


Šnúru konferencií sme začali v marci účasťou na NextStep Science - najväčšie kariérne podujatie pre prírodovedcov organizované NextStep Science, združením, ktoré prepája mladých prírodovedcov s kariérnymi príležitosťami v oblasti vedy, biotechnológií, farmácie a inými príležitosťami. Pokračovali sme dvojdňovou konferenciou Kariérne dni farmaceutov organizované Slovenským spolkom študentov farmácie. Mali sme možnosť rozprávať sa o aplikáciách a využití biológie v medicíne s viac ako 70 študentmi.


V rámci apríla sme sa zúčastnili Dni absolventov Ekonomickej univerzity. Veľtrhu pracovných príležitosti ChemDay, ktorý organizuje Fakulta chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, pre ktorú sme v priebehu programu podali workshop na tému “Podnikavosť ako skill budúcnosti”. V rámci horeuvedených konferencií nám pomáhali aj naši absolventi, ktorým patrí vrelá vďaka!Sme vďační, že sme mohli prijať pozvanie na Študentskú vedeckú konferenciu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského, kde Matej Held vystúpil ako keynote speaker pred vyše 150 slovenskými aj zahraničnými hosťami a študentmi. Na pôdu fakulty priniesol tému Biotechnológie - Odvetvie budúcnosti.V rámci diskusie v coworku Novej Cvernovky sme s našimi absolventmi Sárou Vach Agócsovou, Andrejom Rondošom a Máriou Bláhovou, diskutovali na tému podnikania. Zazdieľali s nami, čo pre nich znamená podnikanie a ako sa ich vnímanie podnikavosti zmenilo po Lifbee Academy.


Odborné prednášky sme organizovali aj o kúsok ďalej v meste Pieštany, kde spoluzakladatelia Simona Veselá a Matej Held boli pozvaní prednášať v rámci projektu CARLiS Careers in Life Sciences School spolu-organizovaného neziskovou organizáciou Saia a slovenskými a rakúskymi univerzitami. Ph.D. študentom sme priniesli tému inovácie a podnikanie v life sciences.


Ako jedno z posledných podujatí nás čakal Deň otvorených ateliérov - 1. máj v Novej Cvernovke, kde sme zorganizovali diskusiu na tému Podnikateľský mindset vo vede s troma skvelými speakrami. Absolventkou Lifbee Academy Soňou Gubovou, ktorá momentálne pôsobí ako R&D výskumníčka, podnikateľom v biotech startupe a výskumníkom z Oxfordskej univerzity Mariánom Kupčulákom a spoluzakladateľom Lifbee Matejom Heldom.Boli to nabité týždne, ale zvládli sme to. Next challenge - zahájiť nový ročník 2022/2023 Lifbee Academy!


Čo nás čaká ďalej?

Nachádzame sa v cieľovej rovinke nášho náboru, po ktorého úspešnom ukončení môžeme dňa 1.6. otvoriť spomenutý tretí ročník Lifbee Academy.


Plánovanie aktivít, prvých prednášok a sústredení je v plnom prúde a my sa tešíme na opätovné stretnutia so študentmi, lektormi, mentormi a našou komunitou.


Pomôžte nám dostať sa do cieľovej rovinky... ... poznáte niekoho, kto by sa do našej Lifbee partie hodil? Budeme radi ak o nás poviete svoju okoliu a tým prispejete k vzniku nového, výnimočného ročníka Lifbee Academy 2022/2023, stačí ak mu/jej prepošlete link na našu stránku s touto prihláškou do Lifbee Academy.

Posledné kolo prihlasovania končí 22.5. Podporiť nás môžete aj zazdieľaním nášho prihlasovania medzi vašu komunitu prostredníctvom sociálnych sieti alebo e-mailom.


V prípade otázok nás môžete kontaktovať na našich sociálnych sieťach alebo e-mailom na natalia@lifbee.com.
autor článku: Natália Gurská

Comentários


bottom of page