top of page

Premeň kreativitu a odhodlanie na inovatívnosť

Nájdi šťastie vo vede!

Lifbee Academy je unikátny stredoeurópsky vzdelávací program a inovačný inkubátor pre vedcov a "nevedcov".

 

Našim nadšením sú všetky vedecké aplikácie a inovácie, ktoré nám vedia pomôcť zlepšiť ľudské zdravie a vyriešiť environmentálne problémy. Každý deň žijeme preto, aby sme vychovali novú generáciu inovátorov. Veríme, že patríš medzi nich aj Ty! 

 

S Lifbee získaš vedomosti, skúsenosť a komunitu, ktorá ti pomôže rozbehnúť sa a nájsť šťastie vo vede. 

0%

anička (1).png

Prihlás sa do 5. ročníka Lifbee Academy, ktorý začína už v júni! 

Prihlás sa ešte tento týždeň a zaisti si svoje miesto v programe. 

Počet miest je limitovaný!

Skúsenosti absolventov programu Lifbee Academy

AnnaZatkovaTG-8 (1) - Anna Zaťková.jpg

Anna Zaťková

absolventka Lifbee Academy

biochemička

,,Vďaka Lifbee viem, čo obnáša založenie businessu, či už ide o kreatívne myslenie a tvorbu nápadu, porozumenie nášmu trhu a zákazníkovi, uvedomenie si konkurenčnej výhody a ponúkaných hodnôt nášho produktu, ale aj ako navigovať v legislatívnych záležitostiach pri budovaní biotech firmy. 

Toto všetko sme sa naučili za neustáleho iterovania business plánu podľa najnovších získaných informácií, rovnako ako mnoho ďalších vedomostí potrebných na budovanie nášho nápadu."

Chceš tvoriť nové technológie a uspieť v oblasti inovácií?

Napísali o nás

forbes-logo-5738D068E7-seeklogo.com.png
startitup.jpg
Pravda_news_logo.png
gHHPmA2J_400x400.jpg
Quark-logo-RED-official.png
IMG_0856_edited.jpg

Čo ťa čaká v Lifbee Academy?

Prednášky z oblasti biznisu, tvorby produktu a  Life Sciences priemyslu

Vlastný tím a inovačný inkubátor

Dozvieš sa kvalitné informácie a aplikuješ ich v praxi. Pripravili sme pre teba viac ako 40 prednášok z oblasti vedeckých aplikácií, regulácií, biznisu, vývoja produktu, marketingu a tímovej spolupráce, z ktorých poznatky využiješ pri tvorbe produktu. Prednášať ti budú riaditelia veľkých, ale aj začínajúcich firiem, odborníci z priemyslu s mnoho ročnými skúsenosťami a lektori so skúsenosťami zo zahraničia.

Počas praktickej 4 mesačnej projektovej časti spojenej s inovačným inkubátorom získaš interdisciplinárny tím vytvorený z účastníkov programu. Budete pracovať na vlastnom startupovom nápade postavenom na vedeckej technológii. Nebudete v tom ako tím sami, ale podporia vás skúsení ľudia z oblasti vedy a biznisu. Takto viete vytvoriť naozaj kvalitný projekt. A kto vie? Možno sa s nápadom rozhodnete aj pokračovať a preraziť. V rámci inkubátora vás v prípade takejto ambície radi podporíme.

Veda a pozitívny dopad

Budeme sa venovať témam so skutočným dopadom. Hľadať environmentálne riešenia alebo riešenia pre oblasť ľudského zdravia. Dnešný svet čelí množstvu výziev, na ktoré má odpoveď práve veda. Vedu vnímame ako nástroj, ktorý dokáže ponúknuť riešenia. Spoločne si ukážeme ako pri našich rozhodnutiach zohľadňovať etiku a systémové myslenie.

Reálny proces tvorby produktu

Spolu so svojim tímom nájdeš riešenie na problém, ktorý si zadefinujete, vytvoríte biznis plán, technické riešenie a otestujete vaše hypotézy priamo u svojho zákazníka. Nejde o simuláciu. Ako tím budete tvoriť sieť nových kontaktov. Budete komunikovať s univerzitami, potenciálnymi zákazníkmi a partnermi.  Práve v tomto procese získaš obrovskú hodnotu v podobe nových zručností, skúseností a kontaktov.

30+ 

ODBORNÝCH

PREDNÁŠOK

15+

PROJEKTOVÝCH WORKSHOPOV

5+

TEAMBUILDING

AKTIVÍT

Niektorí naši lektori

Lektori
Lili (1).jpg

Liliana Unachukwu

Spoluzakladateľka Pipette and Chart, podnikateľka v oblasti rozvíjajúcich sa technológií a transferu technológií

peter_dendis.jpg

Peter Dendis

Inovátor a sériový podnikateľ v oblasti digitálnych technológií

IMG_1131.jpg

Matej Held

Spoluzakladateľ Lifbee, podnikateľ, rozbiehač, marketingový stratég s viac ako 10 ročnými skúsenosťami v oblasti inovácií 

Niektorí naši mentori

Kotva 1
Malo-Jan-.JPG

Ján Malo

Inovátor a lekár,

v súčasnosti Medical Lab Lead

(Country Medical Director) v spoločnosti Roche Slovakia

0 (1).jpg

Radoslav Janoštiak

Vedúci výskumnej skupiny v biomedicínskom centre BIOCEV v Prahe, project manager v PreScouter.Inc

Lutterova_8236mod.jpg

Martina Lutterová

Špecialistka v oblasti Life Sciences, konzultantka Health inovácií, spoluzakladateľka LABORY55

Pre koho je program určený?

Kto sa môže prihlásiť?

Vysokoškoláci, PhD. študenti, absolventi a mladí profesionáli

Vedci a medici

Študenti, absolventi a PhD. študenti biologických odborov, chémie, farmácie, medicíny, fyziky, ekologických, inžinierských a environmentálnych vied

Projekťáci a marketéri

Študenti a absolventi ekonomických odborov, marketingu, manažmentu a podnikania

Produktoví dizajnéri

Študenti a absolventi architektúry, dizajnu a materiálovej vedy

Informatici a bioinformatici

Študenti a absolventi elektrotechniky, informatiky a matematiky

Počas programu sa stretneš s témami

Objav nové vedomosti a rozšír si obzor v témach, ktoré ti pomôžu pochopiť, aké všetky druhy vedomostí sa musia spojiť, aby sa dostal dobrý nápad do praxe. 

Cieľom je, aby každý člen multidisciplinárneho tímu získal vhľad do práce ostatných profesií tak, aby vedel spolupracovať a zúčastňovať sa dôležitých rozhodnutí.

1.

Úvod do programu a globálne výzvy

Úvod do programu predstavuje prierez témami, ktorým sa budeme venovať. Ukážeme ti pozitívne príklady osobností, ktoré sa aktivizujú v inováciách a nových technológiách.

2.

Všeobecný prehľad o trendov v Life Sciences a Enviro

V rámci všeobecného prehľadu sa budeme venovať  trendom, metódam, základným princípom vedeckých aplikácií v oblastiach ľudského zdravia a environmentálnych technológií.

3.

Marketing a

biznis model

Naučíš sa pozerať na svoj projekt analyticky pomocou nástrojov marketingu - produkt, cena, distribúcia a komunikácia. Dozvieš sa o nástrojoch  prieskumu trhu, ktoré ti umožnia robiť strategické rozhodnutia.

Program

4.

Špecifiká Research & development priemyslu

Ľudia z biznisu ti ukážu, načo všetko musíš myslieť pri R&D projektoch. Akým problémom najčastejšie čelia Life Sciences spoločnosti a startupy. Priebeh klinických štúdií, regulácie a nebude chýbať ani úvod do bioentrepreneurship.

5.

Nástroje pre vývoj produktu

Prejdeš si špecifikami procesu vývoja produktu so špeciálnym zameraním na tvorbu prototypu a Lean start up. Naučíš sa, ako začať "from the bottom", vytvárať kalkulácie a rozhodovať sa o prvkoch biznis modelu.

6.

Rozvoj soft skills a tímová spolupráca

V rámci programu a jednotlivých kurzov sa naučíš získavať spätnú väzbu. Budeš sa venovať stanoveniu cieľov rastu, komunikácii v tíme, riešeniu konfliktov a hodnoteniu vlastných skills.

7.

Tímová spolupráca na vývoji vlastného produktu

Zažiješ pravý brainstorming. V Lifbee zložíš svoj tím, kde sa budete môcť navzájom dopĺňať pri hľadaní riešenia na zadanú tému. Spoločne vytvoríte biznis model a market potencial.

8.

Prezentačné schopnosti, prijímanie feedbacku a kritické myslenie

Na konci programu spoločne s tímom odprezentuješ pripravený prototyp resp. riešenie na zadaný problém. Prezentácia bude prebiehať pred porotou odborníkov z priemyslu. Získaš spätnú väzbu a rozhodneš sa, či s projektom budete 

pokračovať ďalej.

Ako bude vyzerať práca v tíme a na projekte?

Po absolvovaní teoretickej časti sa pustíš do práce na vlastnom projekte. Behom niekoľkých mesiacov vytvoríš s ostatnými tím.

Spolu nájdete riešenie na problém, ktorý identifikujete, vytvoríte projekt s jasným biznis plánom, technologickou validáciou a otestuje ho u zákazníka.

122002990_802716487220549_11814682088002
rastlina zelená (3).png

EnviroTech Lab

zelený tmavý.png

Životné prostredie, práva zvierat, zelená energia, cirkulárna ekonomika

zelený tmavý.png

Nové materiály, biofabrikácia, bioutilizácia

miska modrá (2).png

Life Sciences Lab

štvorec modrý (1).png

Zdravie, liečivá, kozmetický priemysel

štvorec modrý (1).png

Zdravá výživa, diagnostika a prevencia

Témy so skutočným dopadom 

V Lifbee si nájdeš svoj tím, aby si prišiel/prišla s tvojim originálnym nápadom. Spolu s tímom budeš pracovať na vlastnom projekte počas štyroch intenzívnych mesiacov. Celým procesom ťa budú sprevádzať skúsení mentori.

Vypracovaný projekt spoločne odprezentujete odborníkom a firmám. Získaš konštruktívnu spätnú väzbu a môžeš sa rozhodnúť, či s projektom budeš pokračovať aj po skončení programu. 

zelený tmavý.png

Výsledky projektovej fázy ročníka 21/22

štvorec modrý (1).png

Výsledky projektovej fázy ročníka 20/21

martin.png

Zvládnem to časovo?

Lifbee Academy zvládneš popri práci, škole, alebo popri písaní dizertačnej práce.

 

Program beží 2-3krát do týždňa vo večerných hodinách od 18:00. Vieš sa pohodlne pripojiť odkiaľkoľvek, pretože v týždni fungujeme online. 1x do mesiaca sa stretávame osobne na celodenných sobotných workshopoch a sústredeniach. Sídlime v pešej vzdialenosti od hlavnej stanice v Bratislave - takže žiadna komplikovaná doprava. Ak práve vtedy nemôžeš pricestovať, vieš sa pripojiť online. 

 

Vďaka dnešným online komunikačným nástrojom sme pripravení na všetko. Vieme ti sprostredkovať kvalitných prednášajúcich z celého sveta, ktorí ti odovzdajú svoje skúsenosti. Venuj 2-3 večery týždenne sebarozvoju pre tvoju budúcnosť.

Prečo sa oplatí prihlásiť?

Dnešný svet potrebuje kreatívnych, kompetentných ľudí, ktorí sa neboja výziev 21. storočia. U nás dostaneš možnosť svetu ukázať, že si jedným z nich.

Praktická skúsenosť 
pre svoju kariéru s možnosťou rozbehu vlastného ambiciózneho podnikania

Vlastný inovatívny projekt a tím

Témy so skutočným dopadom

Vedomosti od top expertov

Odvaha a kompetencia

Skvelá komunita a network kontaktov

Ponúkame ti biznisové vzdelanie a príležitosť mať dopad na veci okolo seba

Lifbee Academy je program s vysokou pridanou hodnotou. Za 8 mesiacov získaš skúsenosť a prax, ktorá sa vyrovná vysokej škole.

Chceme, aby si vzdelanie mohol dovoliť naozaj každý. Peniaze by nemali byť prekážkou pre osobný rozvoj.

 

Svojím školným pokrývaš 20-30% celkovej hodnoty programu. Zvyšok sumy pokrýva naše občianske združenie, partneri a podporovatelia programu.

Prihlás sa a získaj kvalitné vzdelanie

v trhovej hodnote viac ako 3000€. Ukáž svetu čo v tebe je !

 Školné pre študentov: 89€ mesačne 

/ 712€ za celý program​

Školné pre pracujúcich: 119€ mesačne

/ 952€ za celý program​

Potrebuješ dodatočné štipendium?

Daj nám o sebe vedieť! Radi sa s tebou porozprávame o tvojej motivácii pre program.

Vieme ťa podporiť ešte dodatočným štipendiom vo výške 10-50% z ceny programu.

 • Courage
  I'm not afraid to get out of my comfort zone and use your creativity to find solutions. I have confidence in myself that the apparent obstacles will not deter me from my goal. Courage is always the first step on the road to success.
 • Ethics
  I understand ethics as the intersection of the consciousness of suffering, the intention to remove it, and the knowledge of the path that leads to a solution. I consider the aspect of ethics and morality in decision-making and actively learn to grow ethically. I can take responsibility for myself and my actions. I try to look at the world through the eyes of another. I protect and seek compassion for living beings who feel fear, pain and insecurity just like everyone else.
 • Constructive approach
  Many things around us don't work perfectly. I have the ability to change things in my hands. I know how to get actively involved and create solutions that bring change and solve a real problem. Enthusiasts will get a good solution on their own.
 • Integrity
  I am consistent in my thoughts and actions. I try to act in accordance with my values, even if it can be uncomfortable for me.
 • Community
  A quality community creates a subsoil in which skilled people have the opportunity to grow. Mutual, informal and selfless help can start revolutionary projects. I want to be part of and actively contribute to the community of active innovators who want to change the world around them.
FAQ

Patróni Labov

Patrón Enviro Labu

Patrón Medtech Labu

envipak export.png
i and i logo.png
Partneri

Hlavní partneri programu

Podpora tímov Enviro Labu

Logo_NadaciaTipsport_CMYK-ai.png

Podpora tímov MedTech Labu

Aktuálne hľadáme partnerov. Staňte sa partnerom. 

Partneri

Centrum výskumu a vývoja.png
saneca logo.PNG
CB-IM-Logo-RGB-04_edited.png
logo eset.png
Logo kb systems.png
sk-nic-logo.png
100705406_2950992801616733_5701996078203666432_n.png
01_B&P_Logo_Color.png

Rastoví partneri

Obsahoví partneri

rect915.png
web_logo1.png
kovacs services.PNG
Bosenburg_logo.png
CzechInvest_logo_RGB-01_positive.png
269-timan-s-r-o-lg_edited.png
unnamed.png
bitmapamerineo.png
94706673_676297633147087_524035286701283
KInIT_Logo_RGB.png

Sme aktívnym členom

circualr slovakia_logo_ENG.png
Dark+Blue+_+SAPIE+Logo+small.png
bottom of page